Witam :)

Miejsce dla nowych użytkowników. Przedstaw się!

Post 6 sty 2016, o 18:26

Re: Witam :)

Tak wełna Nestofoska i inne szturmy się nadaje.
Od razu przestrzegę, koszula ze Sturma w porównaniu do innych producentów (z zachodu) różni się jakością wykonania.

Post 6 sty 2016, o 18:52

Rozumiem, że buty również rekonstrukcja?
Sturm w porównaniu z innymi wychodzi pewnie na minus skoro przestrzegasz, a Ci inni producenci to kto?
A jak z dzwonem? Widziałem, że dorwać oryginalny jest bardzo trudno. Ludzie zamieniają je późną wersją z wietnamu a jak to u was wygląda? Na nestofie jest również replika dzwonu na zdjęciach wygląda całkiem (chociaż możliwe, że tylko z perspektywy nowicjusza). Za każdą dodatkową poradę jestem wdzięczny :)

Post 6 sty 2016, o 20:22

Buty tak, sturmiki. Najlepiej kupić tzw. service shoesy:
http://nestof.pl/towar/service-shoes-mo ... ka-butowna
Z innych producentów są również At the front i What Price Glory, ale z tego co wiem to oni rezygnują z szycia i też zaczynają sprzedawać te od sturma ;)
Dobrych zamienników na dzwon nie ma, są tylko powojenne wersje które są "akceptowalne" (i tak nie wszystkie) ;) Oryginalny dorwać łatwo, ale przez ebaya i na 80% będzie do remontu (korozja, brak farby i brak paska). Replika z nestofa się nie nadaje do niczego :P

Proponowałbym najpierw zacząć zakupy od najbardziej indywidualnych rzeczy, jak mundur i buty. Całą resztę przed imprezą da się Tobie ogarnąć, a miałbyś pogląd co i jak wygląda. No i byłaby okazja na spokojnie popytać na żywo :)
Obrazek

Post 7 sty 2016, o 00:53

A jak z kurtką M41? W grę wchodzi też replika? Jeśli tak to całym minimum mógłbym się zaopatrzyć właśnie w nestofie, bądź szukać w miarę niskich cenach.
Czyli taki dzon też nie wchodzi w grę rozumiem?
http://www.atthefrontshop.com/ProductDe ... de=USHHM1E

Jeśli już renowacja to czy macie jakieś poradniki jak dokładnie zająć się korozją itd. ? Widziałem osobę na FB co odnawia tylko M1, ale 800 złoty za piękny odnowiony M1 to jeszcze nie dla mnie niestety :D

Post 7 sty 2016, o 21:27

Wełnę ciężko dostać na allegro. Na ebayu jest masa oryginalnych mundurów. Dorwanie swojego rozmiaru to kwestia czasu. ;-)

Ja dodam od siebie, że jak dla mnie nie da się obecnie zrobić repliki wełnianych mundurów w 100% zgodnych z oryginałami. Nie te materiały, nie te technologie. Koszt jest zbyt wysoki i produkt, który ma spełniać pożądane walory będzie po prostu bardzo drogi.

Jeśli chcesz, możesz kupić repliki u Nestofa. Musisz jednak wiedzieć, że gołym okiem będziesz w stanie odróżnić je od oryginału i po pewnym czasie będziesz pewnie żałował. Jeśli miałbym ocenić, to w moim odczuciu lepiej wyglądają ich spodnie niż koszule.

Przykładowe aukcje tutaj:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=&_ ... acat=13977

Oryginalnych dzwonów można szukać w Polsce w sklepie laukart albo szperać na ebayu. Odrobina pracy i masz po kosztach ładny garnek. W tym przypadku nie ma co się bawić w powojenne zamienniki, bo to kasa wyrzucona w błoto. ;-)
Obrazek

Post 7 sty 2016, o 22:15

Świetnie :D dzięki bardzo po prostu pod złymi hasłami cały czas szukam.
A jeśli chodzi o rozmiarówkę macie jakąś sprawdzoną tabelę? Czy raczej muszę liczyć rozmiarówkę sam cale x 2,5?

Post 8 sty 2016, o 20:44

Z rozmiarówką trzeba uważać, bo Amerykanie nieco inaczej liczyli sobie długość rękawa. Z tego co pamiętam, to trzeba liczyć od środka korpusu, a nie od ramienia. Liczysz więc od kręgosłupa szyjnego, przez ramię aż do nadgarstka. Pierwszy rozmiar to standardowy koszulowy obwód kołnierzyka. Daj znać na PW jakie masz wymiary, a może uda się coś Ci dobrać. ;)
Obrazek

Post 9 sty 2016, o 00:53

Jeśli chodzi o renowacje, to zależy od stanu hełmu. Trochę zabawy z mechanicznym usuwaniem rdzy, trochę odrdzewiacza, warstwa ochronna, jedna warstwa farby, na to starty korek z krzemionką i kolejna warstwa farby ;) Wszystko to jednak kwestia stanu hełmu, bo czasem wystarczy ograniczyć się do samej farby z korkiem.
Obrazek

Post 9 sty 2016, o 13:32

Rozumiem :)
Michał jak tylko się zmierzę od razu napiszę na PW! Dzięki za pomoc :D

Post 10 sty 2016, o 16:26

http://allegro.pl/koszula-welniana-wwii ... 22765.html
od sprawdzonego dostawcy
popatrz na Allegro pokazało się teraz sporo sprzętu
pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona